KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12771500
nr 1277 1500
Ronald de Wolfe
(f. 1920), Storbritannien
Akvarell, Ronald de Wolfe (f. 1920), Storbritannien, Solnedgång, signerad. 26x36 cm
Ronald de Wolfe, född i London 1920, målare, tecknare och skulptör.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 30 september 2019
kl 18:22:18
500 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
800 kr
900 kr
1.200 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
Ronald de Wolfe
Läs mer om Ronald de Wolfe